verslas

Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Lauko durys ir plastikiniai langai – paklausi prekė, todėl mąstant pradėti savo verslą, verta apmąstyti ir šią verslo rūšį. Jeigu jau nusprendėte pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, kaip ir bet kuriame kitame versle, turite iš anksto susikurti verslo planą. Turite parengti strategiją, atsakydami į tokius klausimus: ar turite pakankamai įgūdžių ir patirties, kurių reikia šiam verslui ir kokias metodikas taikysite pvz., ar gaminsite šarvuotas lauko duris, ar – paprastas; ar pasirūpinote draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe; ar viską padarėte, kad garantuotumėte įsigyjamų medžiagų kokybę ir ilgaamžiškumą?

Turite pasirūpinti ne tik medžiagų kokybe ir kitais, aukščiau išvardintais aspektais, bet ir tuo, ar medžiagos Jums bus pristatomos laiku. Tik tokiu atveju Jūsų verslas klestės. Taip pat labai svarbu būti pasiruošusiam tam, kad kartais gali tekti kompensuoti nuostolius klientams (tačiau to galima išvengti, jei užsakinėsite išskirtinai kokybiškas medžiagas, iš patikimų gamintojų). Taip pat turite būti pasiruošę nuolat plėtoti tiek žaliavų, skirtų gaminti durims ir plastikiniams langams, tiek finansinių išteklių bazes. Turite būti užtikrintas, kad nei vieno, nei kito Jums nepritrūks.

Žinoma, tai sunku, bet turite pasistengti bent jau verslo pradžioje turėti atliekamų resursų. Ir dar vienas svarbus dalykas, labiau susijęs su rinkodara, – kokį pavadinimą parinksite savo įmonei, kurioje bus gaminamos lauko durys ir plastikiniai langai. Nemanykite, kad tai antraeilis dalykas: šiais laikais, kai rinkodaros ir reklamos specialistai vykdo tikrą partizaninį karą, turite sugebėti išsiskirti konkurentų džiunglėse.

Verslo strategijos kūrimas

Planuodami trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, kiekviename veiklos etape, sumažinsite komplikacijų tikimybę ateityje. Jūs turite kurti planus, turėdami omenyje ateities perspektyvą. Nusistatykite „protingą“ laiko periodą, kurio prireiks tam, kad Jūsų verslas įsibėgėtų. Tačiau, Jūs turite ne tik planuoti verslo modelį, bet ir galvoti apie tai, kaip pasieksite klientą. Atidžiai apskaičiuokite savo potencialą rinkoje, atsižvelgdami į kreditorius, bendradarbius ir kitus rinkos dalyvius.

Taip pat apmąstykite tai, ar Jūsų produktas iš tiesų vertingas? Jeigu orientuojatės į vietinę rinką, Jūsų produktas turi skirtis nuo pasauliniam lygiui teikiamų produktų, kitaip tariant, turite atrasti ypatybę, kuri Jūsų produktą paverstų patraukliu būtent vietinei rinkai. Tačiau, jeigu taikote į platesnį pirkėjų spektrą, Jūsų strategija turi atitinkamai plėstis.

Kur pradėti

Pradiniame etape turite nuspręsti, kur pradėsite vystyti savo verslą, t. y. susirasti patalpas lauko durų ir plastikinių langų gamybos cechui ar dirbtuvėms. Turite susirasti pakankamai didelę patalpą, juk joje reikės išdėstyti keletą staklių, surinkimo stalą, atskirą patalpą jau pagamintų durų ir langų saugojimui.

Nuomojamoje patalpoje turi būti geras privažiavimas krovininei mašinai ar bent jau nedideliam mikroautobusiukui, į kurį tilptų lauko durys ir plastikiniai langai, kuriuos iš Jūsų užsisakys potencialūs klientai. Be to, bet kurioje gamybinėje patalpoje turi būti gera elektros instaliacija – vis dėlto, gamyboje naudojamas didelis kiekis technikos ir, jeigu instaliacija neatlaikys, gali kilti gaisras. Apgalvokite šį momentą iš pat pradžių, patikrinkite visų kabelių įtampą ir įsitikinkite jų vientisumu. Taip pat, verta pereiti priešgaisrinės inspekcijos patikrą – neatlikę to, negalėsite dirbti. Galiausiai, nepamirškite sutvarkyti patalpos: nereikalingos dulkės trukdys gamybos procesui.

Taigi nusprendę pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, turite apgalvoti daugybę aspektų: pradedant verslo plano sukūrimu ir baigiant tinkamų gamybai patalpų suradimu. Tačiau, net ir įgyvendinę visus pasiruošimo etapus, turite būti pasiruošę įvairiems netikėtumams: gali iškilti nesklandumų su tiekėjais, koją gali pakišti konkurentai. Tačiau, jeigu būsite pasikaustę verslo administravimo ir rinkodaros srityse, Jums bus lengviau įveikti šiuos sunkumus. Netgi neprivalote būti nepakartojamu staliumi (stalius galima pasisamdyti) – verslininkas visų pirma yra geras vadybininkas ir tik po to savo verslo šakos specialistas. Taigi linkime sėkmės – nebijokite iššūkių!

 

Investuotojo pradžiamokslis

Investuotojo pradžiamokslis

Investicijos – tai priemonės, kurios yra įdedamos į atitinkamus komercinius procesus arba finansinį instrumentą, siekiant pelno. Šiuolaikinei ekonomikai investavimas – vienas svarbiausių ir reikalingiausių procesų. Žiūrint iš ekonominės pusės, bet kurias lėšas galima leisti dviem būdais: arba paslaugų, ar daiktų pirkimui, arba taupyti ir kaupti jas. Jeigu lėšos necirkuliuoja – tai, tuo pačiu, sumažina jų vertę (kaip infliacijos pasekmė), o, globaliu mastu, sumažina apyvartą ir iššaukia krizę.

Taigi, jeigu lėšos priklauso vienam ar kitam subjektui (fiziniam ar juridiniam asmeniui), tai investavimas – praktiškiausias ir daugiausiai naudos atnešantis taupymo būdas ir, tuo pačiu, – galimybė padidinti turimus finansus. Investavimui priskirti galima net banko sąskaitos atidarymą, nes gaunamas lėšas bankas paskirsto savo nuožiūra, investuodamas į komercinius projektus ir pan.

Investicijų tipai

Finansinės investicijos

Finansinės investicijos – tai daugiausia vertybiniai popieriai, suteikiantys teisę investuoti į kokį nors materialųjį ar nematerialųjį turtą netiesiogiai. Pagrindiniai vertybiniai popieriai yra šie:

1. Akcijos – vertybiniai popieriai, kuriuos įsigijęs investuotojas tampa akcinės bendrovės bendrasavininkiu. Net labai nedidelio akcijų kiekio įsigijimas suteikia galimybę dalyvauti ar bent jau prisidėti prie akcinės bendrovės valdymo. Akcininkas įgauna teisę dalyvauti visuose akcinės bendrovės valdymui skirtuose susirinkimuose, pasitarimuose, taip pat, – gauti išsamią ir patikimą informaciją apie jos būklę ir, o tai maloniausia dalis, – gauti dividendus.

2. Obligacijos – skolos vertybiniai popieriai. Šis žodis kyla iš anglų kalbos žodžio „оbligation“, kurio pirminė reikšmė – įsipareigojimas. Obligacijos – tai vertybiniai popieriai, kurie patvirtina, kad viena ar kita įmonė arba vyriausybė paėmė skolon iš kreditoriaus tam tikrą sumą ir privalo grąžinti šiuos pinigus galutinai ir su procentais už naudojimąsi. Įmonės obligacijų pirkėjas tampa jos kreditoriumi, o ne bendrasavininkiu, kokiu galėtų tapti nusipirkęs bendrovės akcijų. Procentas, kuris bus priskaičiuotas, visada aptariamas iš anksto, tai reiškia žemą rizikos lygį, būtent todėl obligacijų nešamas pelnas yra nedidelis.

3. Investicinis fondas – tai daugelio investuotojų vienoje vietoje sutelkti pinigai, kuriuos fondas investuoja į akcijas, obligacijas ar kitas finansines priemones pagal nusistatytą fondo strategiją. Norėdami pasirinkti fondą, turite žinoti, kokiam laikui planuojate investuoti, kokį rizikos lygį žadate pasirinkti, kiek norite uždirbti. Galite kas mėnesį investuoti nusistatytą pinigų sumą arba investuoti didesnę sumą iš karto.

Nefinansinės investicijos:

Nefinansinės investicijos – tai investicijos į materialųjį turtą. Dažniausios nefinansinės investicijos yra dviejų rūšių:

1. Investicijos į nekilnojamąjį turtą. Ši investavimo sfera ganėtinai pelninga, tuo atveju, jeigu ekonomika stabiliai vystosi. Tačiau, krizės atveju, galimas tiek aukštas pelnas, tiek lėšų praradimas dėl NT objekto kainos smukimo. Investicijos į nekilnojamąjį turtą skirstomos pagal tai, ar neša pastovias pajamas, ar – ne. Pastovias pajamas investuotojas gauna nuomodamas nusipirktą būstą ir, gaudamas, reguliarias mėnesines pajamas už komercinių ar gyvenamųjų patalpų nuomą. Tokiu būdu, jis turi galimybę padengti palūkanas bankui.
Tačiau, jeigu turite žemės sklypą, kurio paskirtį tik žadate pakeisti ir, dėl to, kurį laiką negalite jo parduoti, tai bus investicija į nekilnojamąjį turtą, kuri pastovių pajamų neneša. Tačiau, netgi pirmasis būdas, kuris atrodo patrauklus dėl pastovių pajamų, turi savų trūkumų: būtinybė mokėti mokesčius ir nuolat stebėti nuomojamo objekto būklę ir būti užtikrintam, kad nuomininkai nevėluos sumokėti nuomą ir kt.

2. Kolekcinės vertybės, žaliavos: Šią investicijų rūšį kartais vadina investicijomis į aistrą, t. y. į tai, kuo žavitės: paveikslus, kitus meno kūrinius, automobilius ar brangiuosius metalus bei akmenis. Tai, turbūt, stabiliausias ir seniausias investicijų būdas. Nuo senų senovės, neturėdami kitų patikimų investicijų rūšių, žmonės kartas nuo karto investuodavo į auksą, sidabrą ir kitus metalus. Šių investicijų vertė neabejotinai auga, tačiau trūkumas – tas, kad investuoti nedidelę sumą, praktiškai, neįmanoma, dėl to, kad pirminė tokių daiktų įsigijimo vertė yra gana didelė.

Apibendrinimas

Taigi Jums rinktis, kokią investicijų rūšį pasirinksite. Tačiau norime patarti neskubėti ir žinių semtis ne tik skaitant, bet ir gyvai bendraujant (su bankų konsultantais ar kitais su investavimu puikiai susipažinusiais žmonėmis). Kai jau galutinai apsispręsite, kur norite investuoti, visada omenyje turėkite galimą riziką. Deja, investavime, kaip ir gyvenime, galioja taisyklė, kad rizika kartais gimdo puikius rezultatus, o kartais, nors ir labai gaila, gali smarkiai nudeginti.

Dažniausios klaidos pradedant verslą

Dažniausios klaidos pradedant verslą

Kiekvieną dieną daugybė paprastų, normalių ir protingų žmonių ryžtasi pradėti savo verslą. Apžvelgdami šio sumanymo galimus pavojus, mažai kas iš jų žino, kaip lengvai galima išvengti spąstų, į kuriuos taip dažnai patenka pradedantieji verslininkai.

Jeigu esate pradinėje verslo kūrimo fazėje, turime Jus įspėti: stenkitės išvengti toliau vardijamų klaidų, tarsi nuo to priklausytų Jūsų gyvybė. Iš dalies, galima sakyti, kad tai ne tik vaizdinga metafora. Nuo to, ar sugebėsite išvengti klaidų versle, priklausys Jūsų finansinis gyvenimas. Turbūt neverta įrodinėti jo svarbos.

Tarkime, Jūs pradedate teikti santechnikos paslaugas. Aptarkime tuos spąstus, kuriuos, galbūt, net to nesuvokdami, verslininkai susikuria patys sau ir kurių Jūs turite pasistengti išvengti. Pateiksime 11 aspektų:

1. Kuriama darbo vieta sau, o ne verslas. Taip, iš pradžių Jūs būsite įtraukti į kasdienines operacijas, bet atminkite, kad galutinis tikslas yra iškelti verslą į kur kas aukštesnį lygį, nei tiesiog kasdieninį darbą, kuriame plušate diena iš dienos. Dirbkite taip, kad verslas augtų ir taptų ne tik paprasta darbo vieta. Kitaip tariant, dirbkite vardan verslo, o ne tik versle. Taigi, prisiminus mūsų pavyzdį, jeigu kuriate santechnikos verslą, neprivalote tiesiogiai užsiimti kanalizacijos ir vamzdžių tvarkymu, bet turite rūpintis tokiais verslo aspektais, kaip vadyba, darbuotojų parinkimas ir įdarbinimas, ir jų darbo įvertinimas.

2. Buvimas puikiu santechniku bet nenutuokimas, kaip parduoti santechnikos (ar kitokias) paslaugas. Jūsų ankstesni darbai yra tarsi praktika, galinti padėti vystyti savo verslą. Norėdami pradėti savo verslą, turite būti patyręs visose srityse, ne tik tose, kuriose vystysite verslą. Būkite įsitikinę, kad darbuose, kuriuos teko dirbti, atkreipėte dėmesį į visus aspektus, susijusius su Jūsų pradedamu verslu, nesvarbu, kokie jie buvo, svarbu, kad surentėte pagrindus mokydamiesi, kaip pradėti savo verslą.

3. Verslo partnerio susiradimas. Dauguma žmonių dalinasi kapitalu su verslo partneriu. Taip, egzistuoja pavyzdžių, kai partnerystė veikia, bet daugelis tokių verslo modelių nepasiteisina. Nebent esate visiškai garantuotas savo partnerio patikimumu.

4. Verslas pradedamas nuo nulio, užuot pirkus jau egzistuojantį modelį. Pradėjimas nuo nulio gali atrodyti nebrangus, bet tai kainuos labai daug brangiausio Jūsų turto – laiko. Nusipirkite nuvertėjusį verslą ir „pastatykite jį ant kojų“, vietoje to, kad pradėtumėte nuo nulio.

5. Galvojama, kad verslo idėja išsivystys į įmonę. Žmonės, kurie kuria sėkmingą verslą, nesikoncentruoja ties preke, paslauga ar išradimu, jie koncentruojasi ties puikios įmonės sukūrimu. Ir Jūs turėtumėte taip elgtis. Grįžtant prie mūsų pavyzdžio, – nesusitelkite per daug ties santechniko paslaugų suteikimu; susitelkite ties tuo, kaip santechniko paslaugas padaryti kuo labiau prieinamas ir patrauklias.

6. Per siaurai mąstoma. Daugelis pradedančiųjų verslininkų yra susikoncentravę ties uždirbamais pinigais, užuot kurdami naudą, kurdami kažką didingesnio ir įspūdingo. Svarbu priešakyje nuolat turėti aukštesnį tikslą ir siekti aukštumų.

7. Konkuruojama vien tik kainos atžvilgiu. Tai bene greičiausias kelias į bankrotą.
Verslo esmė – siekti naudos ir tai, kad mažinsite kainas, neatneš jokios naudos, atvirkščiai, mažins Jūsų pelną, esant didesnėms išlaidoms. Mokykitės apie rinkodarą ir pardavimus, kad galėtumėte išlikti kainų karuose.

8. Bandymas sutrumpinti savo kelią į sėkmę. Taupydami atlyginimų sąskaita ir bandydami visą darbą atlikti patys, Jūs pamirštate, kad niekas iš šalies nesukurs už Jus Jūsų verslo. Koncentruokitės ties verslo gerinimu, o ne kelių eurų sutaupymu.

9. Pigiai apmokamų darbuotojų samdymas. Gaunate tai, už ką mokate. Tinkamų darbuotojų samdymas yra ypač svarbus, tad nesamdykite pigesnės darbo jėgos. Geriau palaukite, kol rasite tinkamą darbuotoją.

10. Susikoncentravimas tik ties viena verslo sudedamąja dalimi. Verslo sėkmę lemia trys veiksniai:

  • Pardavimai ir rinkodara;
  • Finansai ir administravimas;
  • Operacijos.

Jūsų užduotis visas šias sritis priversti dirbti unisonu, ne tik tą sritį, kurioje esate itin stiprus.

11. Vengimas testuoti ir skaičiuoti. Žinoti Jūsų verslui svarbius skaičius – gyvybiškai svarbu. Jūs negalite valdyti to, ko nesate apskaičiavę. Skaičiuokite viską nuo pirmosios dienos: pradedant tuo, kiek planų turite, baigiant tuo, kiek pardavimų atliekate.

12. Darbų atlikimas ir sumokėjimas tik vieną kartą. Raktas į sėkmę – dirbti ir sukurti ilgalaikius santykius. Išmokite struktūruoti savo klientus, Jūsų verslą ir jo uždirbamą pelną. Tokiu būdu sukursite sėkmingą verslą.

Jūs galėjote pastebėti, kad pateikėme 12, o ne 11 aspektų, į kuriuos turite atsižvelgti, pradėdami verslą. Taip pasielgėme, kad patvirtintume aksiomą, kad geras verslas visada atneša tai, ko tikėjotės, bet puikus verslas pateikia daugiau nei tikėjotės.

Kaip uždirbti naudojant Youtube?

Kaip uždirbti naudojant Youtube?

XXI amžius diktuoja visiškai kitokį verslininkų ir jų tikslinių auditorijų bendravimą. Jeigu dar, palyginus, neseniai, verslas turėdavo labai daug investuoti į mums taip gerai žinomus reklamos kanalus, kaip televizija, spauda ar radijas, tai 2005-aisiais, atsiradus ir per kelis metus žaibiškai išpopuliarėjus Youtube internetinei svetainei, viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Atsirado galimybė labai greitai sulaukti tikslinės auditorijos atsako į vieną ar kitą video, kurį paviešinate Youtube kanale. Kalbame apie komentarus, į kuriuos klipų kūrėjai, žinoma, atsižvelgia, tačiau ne visada suvokia tikrąjį jų svarbumo mastą. Kaip teisingai, komentarų pagalba, bendrauti su tikslinėmis auditorijomis, aptarsime vėliau šiame straipsnyje pateikiamoje medžiagoje. O dabar, pradėkime pokalbį apie verslą, investavimą ar uždarbį naudojant Youtube video.

1.      Markas Aurelijus yra pasakęs, kad „Gyvenimo laimė priklauso nuo minčių kokybės.“ Tai visiška tiesa, kurią svarbu žinoti kiekvienam, bet ypač svarbu apie tai susimąstyti žmonėms, nusprendusiems pradėti verslą. Jūs privalote pakeisti savo mąstyseną, prieš pradėdami žengti nelengvu verslo pasaulio keliu. Turite tikėti, kad galite pasiekti kažko didingesnio. Kiekvieną dieną turite pradėti dirbdami su savo mąstymu. Kiekvieną rytą nusistatykite tikslus tai dienai. Ir, svarbiausia, visada prieš akis turėkite didžiausią savo tikslą, kuris atspindėtų Jūsų verslo viziją.

2.      Vienas rašytojas savo knygoje teigia: „… ne vieną sykį susilaukiau pagalbos kaip tik iš tų žmonių, kurie mano manymu, negalėjo man nieko duoti.“ Tai mintis apie bendradarbiavimą, o jis yra itin svarbus, norint kurti verslą bet kurioje sferoje, taip pat ir Youtube kanale. Kurkite sąjungas su žmonėmis, kurie jau dirba su tikslinėmis auditorijomis, į kurias pretenduojate. Jie galės Jus pristatyti šioms žmonių grupėms ir bus lengviau vystyti verslą ne vieniems.

3.      „Jūsų įtakos galia iš esmės priklauso nuo to, kaip nuoširdžiai jūs rūpinatės kitais žmonėmis.“ (Maxwell John C.)

Šia citata pradedame trečiąjį savo patarimą. Vienu žodžiu jį galima nusakyti taip: bendraukite! Žmonėms reikalinga informacija, galimybė rinktis ir bendravimas. Todėl turite būti pasiruošę paaukoti nemažą dalį laiko ne tik keldami video į Youtube, bet ir atsakinėdami į komentarus, nuolat juos sekdami ir, tokiu būdu, palaikydami savo teigiamą įvaizdį ar bent jau prisidėdami prie jo kūrimo. Turite padėti pirkėjams, rūpintis jais, bendrauti su jais.

4.      Šis patarimas beatodairiškai atliepia pačią straipsnio temą. Jis skamba taip: uždirbkite pinigus, kurdami turinį socialiniuose tinkluose. Kalbame ne tik apie Youtube, Jūs turite būti aptinkami ir Facebook`e, Instagram`e, Twiteryje ir pan. Tačiau, svarbiausia, ką turite žinoti, Jūs turite būti aktyvus, komunikuodami šiais tinklais.

5.      „Rizika atsiranda iš nežinojimo, ką darai“. Įsiklausykite į šiuos žodžius. Jie pristato penktąjį svarbų aspektą, kuriuo remdamiesi, pasieksite sėkmės, publikuodami video Youtube kanale. Jūs turite nuolat praktikuotis srityje, apie kurią kursite video medžiagą, tam, kad būtumėte geriausi savo sferoje. Kuo geresni būsite, tuo daugiau peržiūrų sulauksite, o kuo daugiau jų sulauksite, tuo daugiau uždirbsite.

Dar viena svarbi mintis, su kuria norime Jus supažindinti: „Vertė yra tai, už ką žmonės pasiruošę Jums sumokėti“ (John Naisbitt). Pinigai uždirbami, sukuriant vertę, vertingą produktą. Savo ruožtu, vertingą produktą galite sukurti, tik turėdami patirties. O patirtis kyla iš praktikavimosi. Taigi grįžtame prie jau minėto aspekto – kad taptumėte geriausi savo srityje ir Jūsų Youtube kanalas turėtų daugiau sekėjų, turite nuolat tobulintis.

6.      Winstonas Churchillis yra pasakęs: „Tobulėti reiškia keistis. Būti tobulam reiškia keistis nuolat.“ Tobulinkite savo produktą. O kai matysite, kad prarandate aistrą dirbti, tobulinimasis, naujų idėjų ir kelių paieška padės Jums ją susigrąžinti.

7.      „Nėra lifto į sėkmę, Jums teks lipti laiptais“. Ši citata mums byloja, kad turime neskubinti įvykių ir džiaugtis tuo, ką šiuo metu turime. Dirbkite, pozityviai mąstykite ir turėkite kantrybės – tai laiptai į sėkmę. O kad lengviau būtų jais lipti, kasdien užsirašykite po tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Tai padės Jums pastebėti progresą.

Taigi aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos turite atsižvelgti, kurdami verslą su Youtube kanalo pagalba. Žinoma šie aspektai tinkami ir plėtojant kitas verslo šakas. Tačiau Youtube jau tapo sėkmę nešančiu fenomenu, tad kodėl Jums juo nepasinaudojus?