Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Lauko durys ir plastikiniai langai – paklausi prekė, todėl mąstant pradėti savo verslą, verta apmąstyti ir šią verslo rūšį. Jeigu jau nusprendėte pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, kaip ir bet kuriame kitame versle, turite iš anksto susikurti verslo planą. Turite parengti strategiją, atsakydami į tokius klausimus: ar turite pakankamai įgūdžių ir patirties, kurių reikia šiam verslui ir kokias metodikas taikysite pvz., ar gaminsite šarvuotas lauko duris, ar – paprastas; ar pasirūpinote draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe; ar viską padarėte, kad garantuotumėte įsigyjamų medžiagų kokybę ir ilgaamžiškumą?

Turite pasirūpinti ne tik medžiagų kokybe ir kitais, aukščiau išvardintais aspektais, bet ir tuo, ar medžiagos Jums bus pristatomos laiku. Tik tokiu atveju Jūsų verslas klestės. Taip pat labai svarbu būti pasiruošusiam tam, kad kartais gali tekti kompensuoti nuostolius klientams (tačiau to galima išvengti, jei užsakinėsite išskirtinai kokybiškas medžiagas, iš patikimų gamintojų). Taip pat turite būti pasiruošę nuolat plėtoti tiek žaliavų, skirtų gaminti durims ir plastikiniams langams, tiek finansinių išteklių bazes. Turite būti užtikrintas, kad nei vieno, nei kito Jums nepritrūks.

Žinoma, tai sunku, bet turite pasistengti bent jau verslo pradžioje turėti atliekamų resursų. Ir dar vienas svarbus dalykas, labiau susijęs su rinkodara, – kokį pavadinimą parinksite savo įmonei, kurioje bus gaminamos lauko durys ir plastikiniai langai. Nemanykite, kad tai antraeilis dalykas: šiais laikais, kai rinkodaros ir reklamos specialistai vykdo tikrą partizaninį karą, turite sugebėti išsiskirti konkurentų džiunglėse.

Verslo strategijos kūrimas

Planuodami trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, kiekviename veiklos etape, sumažinsite komplikacijų tikimybę ateityje. Jūs turite kurti planus, turėdami omenyje ateities perspektyvą. Nusistatykite „protingą“ laiko periodą, kurio prireiks tam, kad Jūsų verslas įsibėgėtų. Tačiau, Jūs turite ne tik planuoti verslo modelį, bet ir galvoti apie tai, kaip pasieksite klientą. Atidžiai apskaičiuokite savo potencialą rinkoje, atsižvelgdami į kreditorius, bendradarbius ir kitus rinkos dalyvius.

Taip pat skaitykite:  Kaip pradėti verslą sporto ir sveikatinimo sektoriuje?

Taip pat apmąstykite tai, ar Jūsų produktas iš tiesų vertingas? Jeigu orientuojatės į vietinę rinką, Jūsų produktas turi skirtis nuo pasauliniam lygiui teikiamų produktų, kitaip tariant, turite atrasti ypatybę, kuri Jūsų produktą paverstų patraukliu būtent vietinei rinkai. Tačiau, jeigu taikote į platesnį pirkėjų spektrą, Jūsų strategija turi atitinkamai plėstis.

Kur pradėti

Pradiniame etape turite nuspręsti, kur pradėsite vystyti savo verslą, t. y. susirasti patalpas lauko durų ir plastikinių langų gamybos cechui ar dirbtuvėms. Turite susirasti pakankamai didelę patalpą, juk joje reikės išdėstyti keletą staklių, surinkimo stalą, atskirą patalpą jau pagamintų durų ir langų saugojimui.

Nuomojamoje patalpoje turi būti geras privažiavimas krovininei mašinai ar bent jau nedideliam mikroautobusiukui, į kurį tilptų lauko durys ir plastikiniai langai, kuriuos iš Jūsų užsisakys potencialūs klientai. Be to, bet kurioje gamybinėje patalpoje turi būti gera elektros instaliacija – vis dėlto, gamyboje naudojamas didelis kiekis technikos ir, jeigu instaliacija neatlaikys, gali kilti gaisras. Apgalvokite šį momentą iš pat pradžių, patikrinkite visų kabelių įtampą ir įsitikinkite jų vientisumu. Taip pat, verta pereiti priešgaisrinės inspekcijos patikrą – neatlikę to, negalėsite dirbti. Galiausiai, nepamirškite sutvarkyti patalpos: nereikalingos dulkės trukdys gamybos procesui.

Taigi nusprendę pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, turite apgalvoti daugybę aspektų: pradedant verslo plano sukūrimu ir baigiant tinkamų gamybai patalpų suradimu. Tačiau, net ir įgyvendinę visus pasiruošimo etapus, turite būti pasiruošę įvairiems netikėtumams: gali iškilti nesklandumų su tiekėjais, koją gali pakišti konkurentai. Tačiau, jeigu būsite pasikaustę verslo administravimo ir rinkodaros srityse, Jums bus lengviau įveikti šiuos sunkumus. Netgi neprivalote būti nepakartojamu staliumi (stalius galima pasisamdyti) – verslininkas visų pirma yra geras vadybininkas ir tik po to savo verslo šakos specialistas. Taigi linkime sėkmės – nebijokite iššūkių!

 

Parašykite komentarą