Verslo idėjos

Kaip pradėti verslą sporto ir sveikatinimo sektoriuje?

Kaip pradėti verslą sporto ir sveikatinimo sektoriuje?

Gyvenimas yra dinamiškas, pasižymintis nuolat kintančiomis pozicijomis, vertybėmis, požiūriais. Šiandien nemaža dalis mūsų jau susirūpina savo gyvenimo kokybe, ima propaguoti sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą ir pan. Tad nenuostabu, jog tai suponuoja ir pokyčius verslo sektoriuje – vis dažniau duris atveria nauji masažus, spa procedūras ir kitas sveikatinimo paslaugas teikiantys salonai.

Kaip pardėti verslą – labai aktualus klausimas, bet ir atsakymų į jį virtualioje erdvėje galybė. Dideli srautai naudingos informacijos leidžia rasti atsakymus į visus su tuo susijusius klausimus. Pati verslo kūrimo procedūra yra standartinė, nepriklausomai nuo to, kuriame sektoriuje ketinate įsitvirtinti. Bet kiek plačiau apžvelkime aspektus, į ką atkreipti dėmesį, jei norite kurti verslą sporto, sveikatinimo sektoriuje.

  • Strateginė vieta. Rinkdamiesi strateginę vietą, atsižvelkite į tai, ar šalia nėra konkurentų. Geriau, jei jų nebus, nes į gana užimtą nišą įsilieti naujam verslo subjektui ir taip nelengva. Kitas aspektas – gyventojai. Pavyzdžiui, sporto klubui ar sveikatinimo paslaugas teikiančiam salonui ženkliai efektyviau įsikurti vietoje, kur daugiau gyvena jaunimas, darbingo amžiaus asmenys nei pensinio, kurie nėra tiksliniai klientai. Geras privažiavimas ir stovėjimo aikštelė – didelis privalumas.
  • Patalpos. Sporto klubui ir sveikatinimo paslaugų verslui reikalingos erdvios patalpos, kad galėtumėte pastatyti daugiau inventoriaus. Jei planuojate įkurti sporto klubą, erdvios patalpos svarbios, kad lankytojai galėtų nevaržomai judėti, sportuoti ir tarsi turėtų savo erdvę.
  • Inventorius. Suprantama, kad kuriant naują verslo subjektą išlaidos yra didelės, o investicijų neretai stokojama ar jos yra ribotos. Bet sporto ir sveikatingumo sektoriuje inventorius yra pagrindinis paslaugų teikimo akcentas, todėl taupyti treniruokliams, masažo stalams, sūkurinėms vonioms ir pan. tikrai neverta. Kokybiška įranga bus patvari ir ilgaamžė. Maža to, ji garantuos rezultatyvų jos naudojimą, teikiamų paslaugų kokybę.
  • Žmogiškieji ištekliai. Tiek prekių, tiek paslaugų versle didžioji dalis sėkmės priklauso nuo žmogiškųjų išteklių – nuo dirbančiųjų kompetencijų, žinių, gebėjimų, atsidavimo darbui ir t.t. Paslaugų versle tai net aktualiau, nes paslaugos teikimas tiesiogiai priklauso nuo ją teikiančiojo. Ne nuo įmonės vadovo, bet nuo darbuotojų. Todėl investuokite į kompetentingus specialistus, nes jie garantuos kokybiškas paslaugas, kas augins klientų srautus, kurs gerą Jūsų įmonės įvaizdį.
Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Kaip pradėti durų ir langų gamybos verslą?

Lauko durys ir plastikiniai langai – paklausi prekė, todėl mąstant pradėti savo verslą, verta apmąstyti ir šią verslo rūšį. Jeigu jau nusprendėte pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, kaip ir bet kuriame kitame versle, turite iš anksto susikurti verslo planą. Turite parengti strategiją, atsakydami į tokius klausimus: ar turite pakankamai įgūdžių ir patirties, kurių reikia šiam verslui ir kokias metodikas taikysite pvz., ar gaminsite šarvuotas lauko duris, ar – paprastas; ar pasirūpinote draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe; ar viską padarėte, kad garantuotumėte įsigyjamų medžiagų kokybę ir ilgaamžiškumą?

Turite pasirūpinti ne tik medžiagų kokybe ir kitais, aukščiau išvardintais aspektais, bet ir tuo, ar medžiagos Jums bus pristatomos laiku. Tik tokiu atveju Jūsų verslas klestės. Taip pat labai svarbu būti pasiruošusiam tam, kad kartais gali tekti kompensuoti nuostolius klientams (tačiau to galima išvengti, jei užsakinėsite išskirtinai kokybiškas medžiagas, iš patikimų gamintojų). Taip pat turite būti pasiruošę nuolat plėtoti tiek žaliavų, skirtų gaminti durims ir plastikiniams langams, tiek finansinių išteklių bazes. Turite būti užtikrintas, kad nei vieno, nei kito Jums nepritrūks.

Žinoma, tai sunku, bet turite pasistengti bent jau verslo pradžioje turėti atliekamų resursų. Ir dar vienas svarbus dalykas, labiau susijęs su rinkodara, – kokį pavadinimą parinksite savo įmonei, kurioje bus gaminamos lauko durys ir plastikiniai langai. Nemanykite, kad tai antraeilis dalykas: šiais laikais, kai rinkodaros ir reklamos specialistai vykdo tikrą partizaninį karą, turite sugebėti išsiskirti konkurentų džiunglėse.

Verslo strategijos kūrimas

Planuodami trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, kiekviename veiklos etape, sumažinsite komplikacijų tikimybę ateityje. Jūs turite kurti planus, turėdami omenyje ateities perspektyvą. Nusistatykite „protingą“ laiko periodą, kurio prireiks tam, kad Jūsų verslas įsibėgėtų. Tačiau, Jūs turite ne tik planuoti verslo modelį, bet ir galvoti apie tai, kaip pasieksite klientą. Atidžiai apskaičiuokite savo potencialą rinkoje, atsižvelgdami į kreditorius, bendradarbius ir kitus rinkos dalyvius.

Taip pat apmąstykite tai, ar Jūsų produktas iš tiesų vertingas? Jeigu orientuojatės į vietinę rinką, Jūsų produktas turi skirtis nuo pasauliniam lygiui teikiamų produktų, kitaip tariant, turite atrasti ypatybę, kuri Jūsų produktą paverstų patraukliu būtent vietinei rinkai. Tačiau, jeigu taikote į platesnį pirkėjų spektrą, Jūsų strategija turi atitinkamai plėstis.

Kur pradėti

Pradiniame etape turite nuspręsti, kur pradėsite vystyti savo verslą, t. y. susirasti patalpas lauko durų ir plastikinių langų gamybos cechui ar dirbtuvėms. Turite susirasti pakankamai didelę patalpą, juk joje reikės išdėstyti keletą staklių, surinkimo stalą, atskirą patalpą jau pagamintų durų ir langų saugojimui.

Nuomojamoje patalpoje turi būti geras privažiavimas krovininei mašinai ar bent jau nedideliam mikroautobusiukui, į kurį tilptų lauko durys ir plastikiniai langai, kuriuos iš Jūsų užsisakys potencialūs klientai. Be to, bet kurioje gamybinėje patalpoje turi būti gera elektros instaliacija – vis dėlto, gamyboje naudojamas didelis kiekis technikos ir, jeigu instaliacija neatlaikys, gali kilti gaisras. Apgalvokite šį momentą iš pat pradžių, patikrinkite visų kabelių įtampą ir įsitikinkite jų vientisumu. Taip pat, verta pereiti priešgaisrinės inspekcijos patikrą – neatlikę to, negalėsite dirbti. Galiausiai, nepamirškite sutvarkyti patalpos: nereikalingos dulkės trukdys gamybos procesui.

Taigi nusprendę pradėti lauko durų ir plastikinių langų gamybos verslą, turite apgalvoti daugybę aspektų: pradedant verslo plano sukūrimu ir baigiant tinkamų gamybai patalpų suradimu. Tačiau, net ir įgyvendinę visus pasiruošimo etapus, turite būti pasiruošę įvairiems netikėtumams: gali iškilti nesklandumų su tiekėjais, koją gali pakišti konkurentai. Tačiau, jeigu būsite pasikaustę verslo administravimo ir rinkodaros srityse, Jums bus lengviau įveikti šiuos sunkumus. Netgi neprivalote būti nepakartojamu staliumi (stalius galima pasisamdyti) – verslininkas visų pirma yra geras vadybininkas ir tik po to savo verslo šakos specialistas. Taigi linkime sėkmės – nebijokite iššūkių!