Ar verta Lietuvoje investuoti į šarvuotas lauko duris?

Ar verta Lietuvoje investuoti į šarvuotas lauko duris?

Pasirūpinti tinkamomis buto ar namo durimis – neabejotinai vienas svarbiausių aspektų, jeigu norime gyventi saugiai ir kokybiškai. Šie gaminiai išsiskiria skirtingų rūšių gausa, o gamyboje naudojamos medžiagos atskleidžia ir kiekvienų durų privalumus bei trūkumus. Vienas iš populiariausių variantų šiuo klausimu yra šarvuotos lauko durys – nors šių gaminių kaina pakankamai didelė, privalumų sąrašas greitai atsiperka ir leidžia džiaugtis ilgaamžiškomis durimis. Tuomet kyla klausimas, ar verta investuoti į šarvuotas duris, ar verčiau paieškoti kitų variantų?

Tam, kad pavyktų į jį atsakyti, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokiomis savybėmis pasižymi šio tipo gaminiai. Šarvuotos durys pirkėjų yra ypač vertinamos dėl saugumo faktoriaus – jeigu kartu su jomis bus įmontuota ir kokybiška spyna, tikėtina, jog pavyks apsisaugoti nuo ilgapirščių atakų. Šios durys taip pat itin gerai sulaiko garsą, tad jeigu nuspręsite įsirengti šio tipo duris namuose, greitai pastebėsite skirtumą – išorinis triukšmas nebetrikdys Jūsų kasdienybės.

Džiugina ir tai, jog šarvuotos durys išsiskiria savo stilių ir tekstūrų įvairove, tad lengvai atrasite šio tipo duris, kurios primins natūralų medį, tačiau iš tikrųjų bus pagamintos iš plieno. Net ir tuomet, kai reikalingos nestandartinių matmenų durys, greičiausiai variantą surasite būtent tarp šio tipo gaminių, kadangi tokias duris labai paprasta apipavidalinti pagal reikiamus poreikius.

Šarvuotos durys – ilgalaikė investicija į saugumą

Dar vienas svarbus aspektas kalbant apie šarvuotas duris yra jų patvarumas ir ilgaamžiškumas. Jų gamintojai dažniausiai gali pasiūlyti solidžiai atrodančią šių gaminių garantiją, tad net ir sumokėjus didesnę sumą, ilgesnį laikotarpį pavyks džiaugtis visais aukščiau išvardintais šarvuotų durų privalumais.

Svarbu ir tai, jog šio tipo gaminiai nėra paveikūs besikaupiančiai drėgmei, temperatūros svyravimams ar saulės spinduliams. Šarvuotos durys taip pat būna padengiamos specialia fanera ar plokštėmis, kurios suteikia apsaugą nuo vandens. Vadinasi, įmontavimus šias duris savo namuose, galėsite būti tikri, jog jų forma laikui bėgant išliks nepakitusi ir jokios deformacijos dėl išorinių veiksnių nesukels papildomų rūpesčių.

Vis dėl to, svarstant, ar vertėtų investuoti į šarvuotas duris, svarbu žinoti ir šių gaminių trūkumus. Vienas pagrindinių ir ryškiausių yra tai, jog šio tipo gaminiai pasižymi šiek tiek prastesne šilumos izoliacija, jeigu šį rodiklį palygintume su kitų rūšių durimis. Tikriausiai esate girdėję, jog metalas yra pakankamai geras šilumos laidininkas, tad dėl šios priežasties ir šarvuotos durys sunkiau sulaiko šilumą. Vis dėl to, šis trūkumas aktualus ne visiems – jeigu gyvenate daugiabutyje ir Jūsų durys neturi tiesioginio sąlyčio su lauku, vargu, ar įmontavę šarvuotas duris pajausite šalčio skverbimąsi į namus. Šį aspektą turėtų pasverti tie, kurie gyvena nuosavuose namuose, kur šilumos izoliacijos svarba kur kas aktualesnė.

Galima paminėti ir patogumo klausimą – šio tipo durys turi mažiausiai dvi spynas, tad kam nors šis faktas taip pat gali turėti šiek tiek įtakos galutinio sprendimo priėmimui. Vis dėl to, tie, kurie koncentruoti į maksimalų saugumą, dėl spynų skaičiaus abejoti neturėtų.

Kiekvienas norime, jog lauko durys atitiktų būtent mūsų poreikius ir lūkesčius, tad sunku vienareikšmiškai teigti, ar būtų verta investuoti į šio tipo gaminį. Viskas priklauso nuo to, kaip skirstote prioritetus: tiems, kurie gyvena butuose ir yra orientuoti į maksimalų saugumą, papildomų klausimų kilti neturėtų, tuo tarpu gyvenantys nuosavuose namuose ir bijantys dėl prastesnės šilumos izoliacijos, dar turėtų pagalvoti, ar likę šarvuotų durų privalumai kompensuos šį vieną vienintelį trūkumą.

Parašykite komentarą