Paskolų refinansavimas – galimybė atgaivinti paskolų spaudžiamą verslą

Paskolų refinansavimas – galimybė atgaivinti paskolų spaudžiamą verslą

Paskolos – vienas iš būdų efektyviau vystyti verslą. Galima skolintis net ir be užstato, imant universalią paskolą, kurią galėsite išleisti auto bazės ar technologijų atnaujinimui, gamybinei, prekių ar paslaugų bazei išplėsti ir kitoms verslo reikmėms. Tačiau, ką daryti, jeigu jau esate paėmę ne vieną paskolą savo verslui ir jų sudaroma finansinė našta slegia Jūsų pečius? Šiuo atveju, specialistai rekomenduoja pasinaudoti refinansavimo paslauga. Ją teikia daugelis Lietuvoje veikiančių kreditorių. O pats paskolų refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams dažnai tampa gelbėjimosi ratu nesvetingame kreditorių palūkanų vandenyne.

Kodėl ir kokiais atvejais naudingas paskolų refinansavimas?

Paskolų refinansavimas tai pakartotinas pinigų skolinimas, siekiant padengti vieną ar kelias turimas paskolas. Šia paslauga naudojamasi toliau vardijimais atvejais:

  • Sujungiant kelias kitų kreditorių paskolas;
  • Siekiant pagerinti paskolos sąlygas (šis aspektas itin aktualus, keičiantis ekonomikos sąlygoms ir seniau priskirtoms palūkanoms tapus pernelyg didele našta);
  • Siekiant prailginti pasiimtos paskolos grąžinimo terminą;
  • Norint sumažinti kasmėnesinę palūkanų naštą, tenkančią įmonės biudžetui;
  • Naudojantis refinansavimu, įmanoma išvengti įtraukimo į pradelstų skolų turinčių skolininkų duomenų bazę arba būti išbrauktiems iš jos. Tai taip pat aspektas, į kurį derėtų atsižvelgti įsiskolinusiems verslininkams;
  • Refinansavus paskolas įsiskolinusiems, nustojami skaičiuoti delspinigiai;
  • Paskolų refinansavimas įsiskolinusiems aktualus ir dėl to, kad padengus įsiskolinimus, sutaupoma lėšų, kurios seniau būdavo skiriamos antstolių paslaugoms apmokėti.

Tačiau, nors ir turėdamas daug privalumų, finansinių įsipareigojimų refinansavimas neatleidžia šia paslauga besinaudojančio asmens nuo atsakomybės. Tai svarbus žingsnis, kuris skirtas sumažinti skolininko turimai naštai, bet – ne atsakomybės vengimui. Todėl, planuojantys pasinaudoti šia paslauga verslininkai turi būti pasiruošę detaliai verslo ir paties asmens finansinio pajėgumo tikrinimui. Juk kreditorius privalo įsitikinti, kad jo suteikiama nauja paskola bus laiku apmokėta. Žinoma, kai kuriais atvejais ši procedūra atliekama tikrai greitai, bet joks kreditorius nesuteiks refinansavimo paslaugos nemokiam, atsakomybės vengiančiam klientui.

Ar naudingas refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams?

Tai ganėtinai individualus dalykas, tačiau daugeliu atvejų, taip – refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams naudingas. Paslauga, kaip jau minėta aukščiau, leidžia pakeisti bendradarbiavimo su kreditoriumi sąlygas, kaip, be abejo, ir patį kreditorių. Refinansuodami paskolas, paverčiate jas kur kas geriau atitinkančiomis esamas rinkos sąlygas. Tai itin aktualu stambesniems verslininkams, kurie ėmė didelę ar dideles paskolas ilgam laikotarpiui. Tačiau, žinoma, kreditorius, suteikdamas klientui šią galimybę palengvinti finansinę naštą, taip pat turi uždirbti. Taigi, kasmėnesinė skolininko finansinė našta sumažėja, bet jis pakartotinai moka aptarnavimo ir kitus mokesčius, o bendra grąžintina suma išauga.

Ir vis dėlto, refinansavimas verslo paskoloms – dažnai vienintelė galimybė palengvinti prisiimtų paskolų naštą ir išvengti neigiamos kredito istorijos. O įsiskolinusiems asmenims – tai svari finansinė parama, be kurios situacija dažnai gali tapti itin sunkia. Nuolatiniai kreditorių ir antstolių skambučiai veikia ne tik ekonominę, bet ir psichologinę asmens būseną. Siekiant išvengti tokio scenarijaus, reikėtų nešališkai pasverti savo galimybes grąžinti kelis kreditus ar vieną didelį ir tik tada traukti pasirašinėti sutarties. O jeigu jau įklimpote į skolas, prieš refinansuodami jas, taip pat neskubėkite.

Susipažinkite su kuo daugiau kreditorių siūlomomis sąlygomis bei pabandykite įsitikinti, kurio iš jų paslauga – Jums priimtiniausia. Skaitykite ne tik kreditorių pateikiamą informaciją, bet ir atsiliepimus apie juos, kuriuos rasite internete. Įsitikinkite, kad nauja paskola netaps dar didesniu inkaru, traukiančiu žemyn. Išanalizuokite naujas Jūsų laukiančias išlaidas ir pasverkite jas. Taip apsidrausite nuo dar vienos finansinės nesėkmės.

Parašykite komentarą