Verslas lietuvoje

Paskolų refinansavimas – galimybė atgaivinti paskolų spaudžiamą verslą

Paskolų refinansavimas – galimybė atgaivinti paskolų spaudžiamą verslą

Paskolos – vienas iš būdų efektyviau vystyti verslą. Galima skolintis net ir be užstato, imant universalią paskolą, kurią galėsite išleisti auto bazės ar technologijų atnaujinimui, gamybinei, prekių ar paslaugų bazei išplėsti ir kitoms verslo reikmėms. Tačiau, ką daryti, jeigu jau esate paėmę ne vieną paskolą savo verslui ir jų sudaroma finansinė našta slegia Jūsų pečius? Šiuo atveju, specialistai rekomenduoja pasinaudoti refinansavimo paslauga. Ją teikia daugelis Lietuvoje veikiančių kreditorių. O pats paskolų refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams dažnai tampa gelbėjimosi ratu nesvetingame kreditorių palūkanų vandenyne.

Kodėl ir kokiais atvejais naudingas paskolų refinansavimas?

Paskolų refinansavimas tai pakartotinas pinigų skolinimas, siekiant padengti vieną ar kelias turimas paskolas. Šia paslauga naudojamasi toliau vardijimais atvejais:

  • Sujungiant kelias kitų kreditorių paskolas;
  • Siekiant pagerinti paskolos sąlygas (šis aspektas itin aktualus, keičiantis ekonomikos sąlygoms ir seniau priskirtoms palūkanoms tapus pernelyg didele našta);
  • Siekiant prailginti pasiimtos paskolos grąžinimo terminą;
  • Norint sumažinti kasmėnesinę palūkanų naštą, tenkančią įmonės biudžetui;
  • Naudojantis refinansavimu, įmanoma išvengti įtraukimo į pradelstų skolų turinčių skolininkų duomenų bazę arba būti išbrauktiems iš jos. Tai taip pat aspektas, į kurį derėtų atsižvelgti įsiskolinusiems verslininkams;
  • Refinansavus paskolas įsiskolinusiems, nustojami skaičiuoti delspinigiai;
  • Paskolų refinansavimas įsiskolinusiems aktualus ir dėl to, kad padengus įsiskolinimus, sutaupoma lėšų, kurios seniau būdavo skiriamos antstolių paslaugoms apmokėti.

Tačiau, nors ir turėdamas daug privalumų, finansinių įsipareigojimų refinansavimas neatleidžia šia paslauga besinaudojančio asmens nuo atsakomybės. Tai svarbus žingsnis, kuris skirtas sumažinti skolininko turimai naštai, bet – ne atsakomybės vengimui. Todėl, planuojantys pasinaudoti šia paslauga verslininkai turi būti pasiruošę detaliai verslo ir paties asmens finansinio pajėgumo tikrinimui. Juk kreditorius privalo įsitikinti, kad jo suteikiama nauja paskola bus laiku apmokėta. Žinoma, kai kuriais atvejais ši procedūra atliekama tikrai greitai, bet joks kreditorius nesuteiks refinansavimo paslaugos nemokiam, atsakomybės vengiančiam klientui.

Ar naudingas refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams?

Tai ganėtinai individualus dalykas, tačiau daugeliu atvejų, taip – refinansavimas įsiskolinusiems verslininkams naudingas. Paslauga, kaip jau minėta aukščiau, leidžia pakeisti bendradarbiavimo su kreditoriumi sąlygas, kaip, be abejo, ir patį kreditorių. Refinansuodami paskolas, paverčiate jas kur kas geriau atitinkančiomis esamas rinkos sąlygas. Tai itin aktualu stambesniems verslininkams, kurie ėmė didelę ar dideles paskolas ilgam laikotarpiui. Tačiau, žinoma, kreditorius, suteikdamas klientui šią galimybę palengvinti finansinę naštą, taip pat turi uždirbti. Taigi, kasmėnesinė skolininko finansinė našta sumažėja, bet jis pakartotinai moka aptarnavimo ir kitus mokesčius, o bendra grąžintina suma išauga.

Ir vis dėlto, refinansavimas verslo paskoloms – dažnai vienintelė galimybė palengvinti prisiimtų paskolų naštą ir išvengti neigiamos kredito istorijos. O įsiskolinusiems asmenims – tai svari finansinė parama, be kurios situacija dažnai gali tapti itin sunkia. Nuolatiniai kreditorių ir antstolių skambučiai veikia ne tik ekonominę, bet ir psichologinę asmens būseną. Siekiant išvengti tokio scenarijaus, reikėtų nešališkai pasverti savo galimybes grąžinti kelis kreditus ar vieną didelį ir tik tada traukti pasirašinėti sutarties. O jeigu jau įklimpote į skolas, prieš refinansuodami jas, taip pat neskubėkite.

Susipažinkite su kuo daugiau kreditorių siūlomomis sąlygomis bei pabandykite įsitikinti, kurio iš jų paslauga – Jums priimtiniausia. Skaitykite ne tik kreditorių pateikiamą informaciją, bet ir atsiliepimus apie juos, kuriuos rasite internete. Įsitikinkite, kad nauja paskola netaps dar didesniu inkaru, traukiančiu žemyn. Išanalizuokite naujas Jūsų laukiančias išlaidas ir pasverkite jas. Taip apsidrausite nuo dar vienos finansinės nesėkmės.

Ar verta Lietuvoje investuoti į šarvuotas lauko duris?

Ar verta Lietuvoje investuoti į šarvuotas lauko duris?

Pasirūpinti tinkamomis buto ar namo durimis – neabejotinai vienas svarbiausių aspektų, jeigu norime gyventi saugiai ir kokybiškai. Šie gaminiai išsiskiria skirtingų rūšių gausa, o gamyboje naudojamos medžiagos atskleidžia ir kiekvienų durų privalumus bei trūkumus. Vienas iš populiariausių variantų šiuo klausimu yra šarvuotos lauko durys – nors šių gaminių kaina pakankamai didelė, privalumų sąrašas greitai atsiperka ir leidžia džiaugtis ilgaamžiškomis durimis. Tuomet kyla klausimas, ar verta investuoti į šarvuotas duris, ar verčiau paieškoti kitų variantų?

Tam, kad pavyktų į jį atsakyti, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokiomis savybėmis pasižymi šio tipo gaminiai. Šarvuotos durys pirkėjų yra ypač vertinamos dėl saugumo faktoriaus – jeigu kartu su jomis bus įmontuota ir kokybiška spyna, tikėtina, jog pavyks apsisaugoti nuo ilgapirščių atakų. Šios durys taip pat itin gerai sulaiko garsą, tad jeigu nuspręsite įsirengti šio tipo duris namuose, greitai pastebėsite skirtumą – išorinis triukšmas nebetrikdys Jūsų kasdienybės.

Džiugina ir tai, jog šarvuotos durys išsiskiria savo stilių ir tekstūrų įvairove, tad lengvai atrasite šio tipo duris, kurios primins natūralų medį, tačiau iš tikrųjų bus pagamintos iš plieno. Net ir tuomet, kai reikalingos nestandartinių matmenų durys, greičiausiai variantą surasite būtent tarp šio tipo gaminių, kadangi tokias duris labai paprasta apipavidalinti pagal reikiamus poreikius.

Šarvuotos durys – ilgalaikė investicija į saugumą

Dar vienas svarbus aspektas kalbant apie šarvuotas duris yra jų patvarumas ir ilgaamžiškumas. Jų gamintojai dažniausiai gali pasiūlyti solidžiai atrodančią šių gaminių garantiją, tad net ir sumokėjus didesnę sumą, ilgesnį laikotarpį pavyks džiaugtis visais aukščiau išvardintais šarvuotų durų privalumais.

Svarbu ir tai, jog šio tipo gaminiai nėra paveikūs besikaupiančiai drėgmei, temperatūros svyravimams ar saulės spinduliams. Šarvuotos durys taip pat būna padengiamos specialia fanera ar plokštėmis, kurios suteikia apsaugą nuo vandens. Vadinasi, įmontavimus šias duris savo namuose, galėsite būti tikri, jog jų forma laikui bėgant išliks nepakitusi ir jokios deformacijos dėl išorinių veiksnių nesukels papildomų rūpesčių.

Vis dėl to, svarstant, ar vertėtų investuoti į šarvuotas duris, svarbu žinoti ir šių gaminių trūkumus. Vienas pagrindinių ir ryškiausių yra tai, jog šio tipo gaminiai pasižymi šiek tiek prastesne šilumos izoliacija, jeigu šį rodiklį palygintume su kitų rūšių durimis. Tikriausiai esate girdėję, jog metalas yra pakankamai geras šilumos laidininkas, tad dėl šios priežasties ir šarvuotos durys sunkiau sulaiko šilumą. Vis dėl to, šis trūkumas aktualus ne visiems – jeigu gyvenate daugiabutyje ir Jūsų durys neturi tiesioginio sąlyčio su lauku, vargu, ar įmontavę šarvuotas duris pajausite šalčio skverbimąsi į namus. Šį aspektą turėtų pasverti tie, kurie gyvena nuosavuose namuose, kur šilumos izoliacijos svarba kur kas aktualesnė.

Galima paminėti ir patogumo klausimą – šio tipo durys turi mažiausiai dvi spynas, tad kam nors šis faktas taip pat gali turėti šiek tiek įtakos galutinio sprendimo priėmimui. Vis dėl to, tie, kurie koncentruoti į maksimalų saugumą, dėl spynų skaičiaus abejoti neturėtų.

Kiekvienas norime, jog lauko durys atitiktų būtent mūsų poreikius ir lūkesčius, tad sunku vienareikšmiškai teigti, ar būtų verta investuoti į šio tipo gaminį. Viskas priklauso nuo to, kaip skirstote prioritetus: tiems, kurie gyvena butuose ir yra orientuoti į maksimalų saugumą, papildomų klausimų kilti neturėtų, tuo tarpu gyvenantys nuosavuose namuose ir bijantys dėl prastesnės šilumos izoliacijos, dar turėtų pagalvoti, ar likę šarvuotų durų privalumai kompensuos šį vieną vienintelį trūkumą.