Verslas internete

Verslo internete privalumai

Verslo internete privalumai

Šiandien jau nieko nebenustebins dar viena elektroninė parduotuvė ar kitas internetinėje erdvėje vystomas verslas. Ir ne tik dėl to, kad be interneto savo gyvenimą jau sunkiai beįsivaizduotume, bet dar ir dėl to, kad verslas internete neretai yra daugeliu aspektų pranašesnis nei įprastas.

Pirmiausia, verslas internete leidžia sutaupyti daug lėšų, kadangi nereikia išlaidų arba jos yra ženkliai mažesnės patalpų nuomai, mokesčiams, žmogiškųjų išteklių išlaikymui, t. y. atlyginimams ir mokesčiams. Taip pat kadangi verslas internete leidžia samdyti ženkliai mažiau personalo, reikia ir mažiau inventoriaus. Daug išlaidų leidžia sutaupyti tai, kad vykdant veiklą internete nereikia nuomotis ar pirkti patalpų. Jei prekiaujama daiktais, pavyzdžiui, drabužiais, avalyne, buitine technika ir pan., gali reikėti patalpų prekėms sandėliuoti (jei produkcija superkama iš anksto), bet tokiu atveju išlaidos vis vien mažesnės, nes nereikės patalpų parduotuvei, kas būtų labai brangu.

Verslas internete suteikia galimybę auditoriją pasiekti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Taip nėra prisirišama prie darbo dienų ir darbo valandų. Todėl Jūsų klientu gali būti ne tik šios šalies gyventojas, Jūsų prekes ar paslaugas pirkti gali ir kitose šalyse gyvenantieji. Šis aspektas, žinoma, irgi didelis privalumas vartotojui, kuris taip pat yra nepriklausomas nuo vietos ir laiko, nes būdamas bet kurioje pasaulio vietoje gali įsigyti norimą prekę. Tam reikia tik kompiuterio ir interneto ryšio.

Tai, kad vykdant veiklą internete mažėja sąnaudos, suponuoja, jog pardavėjai gali rinkai pasiūlyti prekes ir paslaugas mažesne kaina. O tai, savo ruožtu, dažniausiai lemia, kad bus parduodama daugiau.

Internetinis verslas daugeliu atvejų sulaukia didesnio klientų srauto dėl patogumo kriterijaus. Tai jau dėl minėtų aspektų, kad nėra priklausomybės nuo vietos ir nuo laiko, taip pat teigiamas dalykas tas, kad nereikia gaišti laiko važiuojant į įprastą parduotuvę.

Dar vienas privalumas yra tai, kad internetinis verslas suteikia galimybę fiksuoti, stebėti bei vertinti lankytojų ir pirkėjų srautus.

Taigi, tai esminiai aspektai, suponuojantys, kad verslo internete populiarumas nuolat auga, o nemaža dalis įprastai veikiančių verslo subjektų savo veiklą perkelia į viešąją erdvę arba veiklą internete vykdo lygiagrečiai su įprastu verslu.

Kaip uždirbti naudojant Youtube?

Kaip uždirbti naudojant Youtube?

XXI amžius diktuoja visiškai kitokį verslininkų ir jų tikslinių auditorijų bendravimą. Jeigu dar, palyginus, neseniai, verslas turėdavo labai daug investuoti į mums taip gerai žinomus reklamos kanalus, kaip televizija, spauda ar radijas, tai 2005-aisiais, atsiradus ir per kelis metus žaibiškai išpopuliarėjus Youtube internetinei svetainei, viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Atsirado galimybė labai greitai sulaukti tikslinės auditorijos atsako į vieną ar kitą video, kurį paviešinate Youtube kanale. Kalbame apie komentarus, į kuriuos klipų kūrėjai, žinoma, atsižvelgia, tačiau ne visada suvokia tikrąjį jų svarbumo mastą. Kaip teisingai, komentarų pagalba, bendrauti su tikslinėmis auditorijomis, aptarsime vėliau šiame straipsnyje pateikiamoje medžiagoje. O dabar, pradėkime pokalbį apie verslą, investavimą ar uždarbį naudojant Youtube video.

1.      Markas Aurelijus yra pasakęs, kad „Gyvenimo laimė priklauso nuo minčių kokybės.“ Tai visiška tiesa, kurią svarbu žinoti kiekvienam, bet ypač svarbu apie tai susimąstyti žmonėms, nusprendusiems pradėti verslą. Jūs privalote pakeisti savo mąstyseną, prieš pradėdami žengti nelengvu verslo pasaulio keliu. Turite tikėti, kad galite pasiekti kažko didingesnio. Kiekvieną dieną turite pradėti dirbdami su savo mąstymu. Kiekvieną rytą nusistatykite tikslus tai dienai. Ir, svarbiausia, visada prieš akis turėkite didžiausią savo tikslą, kuris atspindėtų Jūsų verslo viziją.

2.      Vienas rašytojas savo knygoje teigia: „… ne vieną sykį susilaukiau pagalbos kaip tik iš tų žmonių, kurie mano manymu, negalėjo man nieko duoti.“ Tai mintis apie bendradarbiavimą, o jis yra itin svarbus, norint kurti verslą bet kurioje sferoje, taip pat ir Youtube kanale. Kurkite sąjungas su žmonėmis, kurie jau dirba su tikslinėmis auditorijomis, į kurias pretenduojate. Jie galės Jus pristatyti šioms žmonių grupėms ir bus lengviau vystyti verslą ne vieniems.

3.      „Jūsų įtakos galia iš esmės priklauso nuo to, kaip nuoširdžiai jūs rūpinatės kitais žmonėmis.“ (Maxwell John C.)

Šia citata pradedame trečiąjį savo patarimą. Vienu žodžiu jį galima nusakyti taip: bendraukite! Žmonėms reikalinga informacija, galimybė rinktis ir bendravimas. Todėl turite būti pasiruošę paaukoti nemažą dalį laiko ne tik keldami video į Youtube, bet ir atsakinėdami į komentarus, nuolat juos sekdami ir, tokiu būdu, palaikydami savo teigiamą įvaizdį ar bent jau prisidėdami prie jo kūrimo. Turite padėti pirkėjams, rūpintis jais, bendrauti su jais.

4.      Šis patarimas beatodairiškai atliepia pačią straipsnio temą. Jis skamba taip: uždirbkite pinigus, kurdami turinį socialiniuose tinkluose. Kalbame ne tik apie Youtube, Jūs turite būti aptinkami ir Facebook`e, Instagram`e, Twiteryje ir pan. Tačiau, svarbiausia, ką turite žinoti, Jūs turite būti aktyvus, komunikuodami šiais tinklais.

5.      „Rizika atsiranda iš nežinojimo, ką darai“. Įsiklausykite į šiuos žodžius. Jie pristato penktąjį svarbų aspektą, kuriuo remdamiesi, pasieksite sėkmės, publikuodami video Youtube kanale. Jūs turite nuolat praktikuotis srityje, apie kurią kursite video medžiagą, tam, kad būtumėte geriausi savo sferoje. Kuo geresni būsite, tuo daugiau peržiūrų sulauksite, o kuo daugiau jų sulauksite, tuo daugiau uždirbsite.

Dar viena svarbi mintis, su kuria norime Jus supažindinti: „Vertė yra tai, už ką žmonės pasiruošę Jums sumokėti“ (John Naisbitt). Pinigai uždirbami, sukuriant vertę, vertingą produktą. Savo ruožtu, vertingą produktą galite sukurti, tik turėdami patirties. O patirtis kyla iš praktikavimosi. Taigi grįžtame prie jau minėto aspekto – kad taptumėte geriausi savo srityje ir Jūsų Youtube kanalas turėtų daugiau sekėjų, turite nuolat tobulintis.

6.      Winstonas Churchillis yra pasakęs: „Tobulėti reiškia keistis. Būti tobulam reiškia keistis nuolat.“ Tobulinkite savo produktą. O kai matysite, kad prarandate aistrą dirbti, tobulinimasis, naujų idėjų ir kelių paieška padės Jums ją susigrąžinti.

7.      „Nėra lifto į sėkmę, Jums teks lipti laiptais“. Ši citata mums byloja, kad turime neskubinti įvykių ir džiaugtis tuo, ką šiuo metu turime. Dirbkite, pozityviai mąstykite ir turėkite kantrybės – tai laiptai į sėkmę. O kad lengviau būtų jais lipti, kasdien užsirašykite po tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Tai padės Jums pastebėti progresą.

Taigi aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos turite atsižvelgti, kurdami verslą su Youtube kanalo pagalba. Žinoma šie aspektai tinkami ir plėtojant kitas verslo šakas. Tačiau Youtube jau tapo sėkmę nešančiu fenomenu, tad kodėl Jums juo nepasinaudojus?