Sveikata

Linų sėmenų aliejus Jūsų sveikatingumui

Linų sėmenų aliejus Jūsų sveikatingumui

Linų sėmenų aliejus žinomas nuo seno. Dar Hipokratas apibūdino vaistines linų sėmenų aliejaus savybes. Garsusis antikos gydytojas naudojo sėmenų aliejų, kaip vaistą virškinimo trakto ligų prevencijai ir gydymui, nudegimams, įvairioms žaizdoms gydyti. Dar anksčiau, Egipte, šis aliejus naudotas kosmetiniais tikslais: kaip veido ir rankų kremas, plaukų kaukės atitikmuo. Egiptiečiai linų sėmenų aliejų taip pat naudojo įvairiems gydomiesiems įvyniojimams.

Tačiau, laikui bėgant, šis vaistinis aliejus prarado savo populiarumą, o žmonės vietoje jo ėmė vartoti alyvuogių ir saulėgrąžų aliejų. Vis dėlto, nuvertinti linų sėmenų aliejaus negalime. Ne be reikalo ši puiki gamtos dovana paskutiniuoju metu išgyvena renesansą. Linų sėmenų aliejus – be galo maistingas ir yra naudojamas kaip puikus žuvų taukų pakaitalas. Be kita ko, kur kas lengviau įsisavinamas ir virškinamas. Taigi šis aliejus – puiki alternatyva žuvies nevartojantiems vegetarams.

Pagrindinės gydomosios linų sėmenų aliejaus savybės

Dėl to, kad linų sėmenų aliejaus sudėtyje yra dideli kiekiai omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, šis aliejus prisideda prie medžiagų apykaitos procesų organizme normalizavimo. O reguliarus jo vartojimas padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir kraujo klampumą, didina kraujagyslių elastingumą.

Šie teigiami pokyčiai organizme gali apsaugoti nuo miokardo infarkto, aterosklerozės, hipertenzijos, sumažinti koronarinės širdies ligos bei insulto, ir kraujo krešulių riziką. Be to, linų sėmenų aliejus normalizuoja visą žmogaus virškinimo sistemą: gerina kepenų funkciją, gydo gastritą, pašalina vidurių užkietėjimą, rėmens graužimą, pasižymi antiparazitiniu poveikiu.

Linų sėmenų nauda moterų sveikatai

Mokslininkai įrodė, kad linų sėmenų aliejus yra puiki profilaktinė priemonė prieš krūties vėžį. Jaunoms moterims patariama naudoti šį aliejų kaip papildą, gaminant maistą (jis netinkamas terminiam apdorojimui, bet galima juo papildyti salotas ir kitus patiekalus). Linų sėmenų aliejumi papildžiusios savo dietą, moterys sumažina tikimybę susirgti krūties vėžiu, nes šiame aliejuje esančios medžiagos suriša ir neutralizuoja krūties vėžio riziką galinčius sukelti junginius.

Tradiciškai linų sėmenų aliejus taip pat naudojamas, siekiant atsikratyti strijų. Į kelius šaukštelius sėmenų aliejaus įlašinkite 5-6 lašus rozmarino eterinio aliejaus. Gautu mišiniu ištepkite plotą, kuriame pasirodė strijos. Šis būdas atsikratyti strijų bus efektyvesnis, jei linų sėmenų aliejaus  procedūras derinsite su masažu ir kosmetiniais įvyniojimais. Na, o damoms, trokštančioms tankių, stiprių ir ilgų blakstienų patariama prieš miegą pasitepti jas linų sėmenų aliejumi.

Taip pat, šis aliejus itin aktualus moterims, kurias kankina nemalonūs simptomai kritinių dienų metu, nes teigiamas omega riebalų rūgščių poveikis moters organizmui sušvelnina PMS simptomus. Linų sėmenų aliejų gali vartoti ir nėščios moterys, bei maitinančios motinos – sėmenų aliejaus vartojimas nėštumo metu teigiamai veikia tiek motiną, tiek kūdikį.

Kaip vartoti linų sėmenų aliejų?

Dėl didelės maistinių medžiagų koncentracijos 1–2 šaukštų linų sėmenų aliejaus per dieną pakanka dienos reikmėms patenkinti. Galite naudoti jį kaip atskirą produktą arba naudoti jį drauge su kitais patiekalais. Pavyzdžiui, galite pagardinti juo košes, bulves ir salotas (vietoje įprasto saulėgrąžų ir alyvuogių aliejaus).

Jei linų sėmenų aliejaus vartojimas iššaukė nemalonių pojūčių pilvo srityje arba pradėjote viduriuoti, patartina ne nutraukti jo vartojimą, o sumažinti suvartojamą kiekį. Paprastai šalutinis poveikis išnyksta per 3–4 dienas. Siekdami pagerinti linų sėmenų teikiamą poveikį, galite kartu su juo vartoti kefyro, jogurto, varškės, burokėlių, morkų ir raugintų kopūstų. Kartu jie veiks daug geriau, negu atskirai. Taip pat yra specialių linų sėmenų aliejaus kapsulių.

Kaip pradėti verslą sporto ir sveikatinimo sektoriuje?

Kaip pradėti verslą sporto ir sveikatinimo sektoriuje?

Gyvenimas yra dinamiškas, pasižymintis nuolat kintančiomis pozicijomis, vertybėmis, požiūriais. Šiandien nemaža dalis mūsų jau susirūpina savo gyvenimo kokybe, ima propaguoti sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą ir pan. Tad nenuostabu, jog tai suponuoja ir pokyčius verslo sektoriuje – vis dažniau duris atveria nauji masažus, spa procedūras ir kitas sveikatinimo paslaugas teikiantys salonai.

Kaip pardėti verslą – labai aktualus klausimas, bet ir atsakymų į jį virtualioje erdvėje galybė. Dideli srautai naudingos informacijos leidžia rasti atsakymus į visus su tuo susijusius klausimus. Pati verslo kūrimo procedūra yra standartinė, nepriklausomai nuo to, kuriame sektoriuje ketinate įsitvirtinti. Bet kiek plačiau apžvelkime aspektus, į ką atkreipti dėmesį, jei norite kurti verslą sporto, sveikatinimo sektoriuje.

  • Strateginė vieta. Rinkdamiesi strateginę vietą, atsižvelkite į tai, ar šalia nėra konkurentų. Geriau, jei jų nebus, nes į gana užimtą nišą įsilieti naujam verslo subjektui ir taip nelengva. Kitas aspektas – gyventojai. Pavyzdžiui, sporto klubui ar sveikatinimo paslaugas teikiančiam salonui ženkliai efektyviau įsikurti vietoje, kur daugiau gyvena jaunimas, darbingo amžiaus asmenys nei pensinio, kurie nėra tiksliniai klientai. Geras privažiavimas ir stovėjimo aikštelė – didelis privalumas.
  • Patalpos. Sporto klubui ir sveikatinimo paslaugų verslui reikalingos erdvios patalpos, kad galėtumėte pastatyti daugiau inventoriaus. Jei planuojate įkurti sporto klubą, erdvios patalpos svarbios, kad lankytojai galėtų nevaržomai judėti, sportuoti ir tarsi turėtų savo erdvę.
  • Inventorius. Suprantama, kad kuriant naują verslo subjektą išlaidos yra didelės, o investicijų neretai stokojama ar jos yra ribotos. Bet sporto ir sveikatingumo sektoriuje inventorius yra pagrindinis paslaugų teikimo akcentas, todėl taupyti treniruokliams, masažo stalams, sūkurinėms vonioms ir pan. tikrai neverta. Kokybiška įranga bus patvari ir ilgaamžė. Maža to, ji garantuos rezultatyvų jos naudojimą, teikiamų paslaugų kokybę.
  • Žmogiškieji ištekliai. Tiek prekių, tiek paslaugų versle didžioji dalis sėkmės priklauso nuo žmogiškųjų išteklių – nuo dirbančiųjų kompetencijų, žinių, gebėjimų, atsidavimo darbui ir t.t. Paslaugų versle tai net aktualiau, nes paslaugos teikimas tiesiogiai priklauso nuo ją teikiančiojo. Ne nuo įmonės vadovo, bet nuo darbuotojų. Todėl investuokite į kompetentingus specialistus, nes jie garantuos kokybiškas paslaugas, kas augins klientų srautus, kurs gerą Jūsų įmonės įvaizdį.